Zakładanie Ogrodów 🌾 | 5% Rabatu - SMART GARDEN
Smart Garden Logo

 Zakładanie ogrodu

Chcesz 5% rabatu na realizacje ogrodu❓

Wystarczy zarezerwować termin do końca miesiąca ⏳

Budynek już powstał, ale teren jest pusty? To jest najlepszy moment aby stworzyć ogród.

Ogród, czyli miejsce gdzie rano wyjdziesz wypić kawę lub herbatę. Miejsce, w którym będziesz odpoczywać z rodziną, gdzie zaprosisz swoich przyjaciół. Miejsce, gdzie twoje dzieci będą się mogły bezpiecznie bawić na świeżym powietrzu.

Pozwól zająć się nam swoim terenem, a w ciągu kilku tygodni będziesz się cieszyć nowym, skrojonym na miarę ogrodem.

Dlaczego warto zlecić nam założenie ogrodu?

 Dzięki doświadczeniu i wykształceniu naszych pracowników wykonujemy pracę poprawnie za pierwszym razem;

 Oferujemy naszym Klientom szybkie i jakościowe wykonanie ogrodów;

 Współpracujemy ze sprawdzonymi szkółkami roślin, dzięki czemu rośliny są najwyższej jakości;

 Wszystkie prace prowadzone są przez wykwalifikowany zespół;

 Dzięki dobrej organizacji pracy w naszej firmie, jesteśmy w stanie wykonać standardowy ogród w wymiarze 500 m2 w ciągu 1 tygodnia;

 Posiadamy cały niezbędny sprzęt: łopaty, grabie, piły, kosiarki, glebogryzarki, wertykulatory, traktorek, samochody i inne;

 Każdy powierzony teren dopracowujemy do ideału, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów;

 Znamy nowinki techniczne i nie boimy się ich wykorzystać;

 Cenimy Twój czas.

Jaki jest koszt zakładania ogrodu?

Cena założenia ogrodu zależy od wymiarów oraz stanu terenu przed rozpoczęciem realizacji. W celu otrzymania dokładnej wyceny i czasu realizacji zachęcamy do kontaktu, by umówić się na spotkanie. To jest najszybsza opcja.

Jaki jest czas zakładania ogrodu?

Termin wykonania prac zależy od wymiarów ogrodu oraz prac przygotowujących teren. Orientacyjnie ogród 500 m2 wykonujemy w ciągu 1 tygodnia.

Oferujemy równierz opieke nad zalożonymi ogrodami.
Przeczytaj więcej o pielęgnacji ogrodów przez nas >

Jakie są etapy zakładania terenu?

Podajemy listę prac we właściwej kolejność do optymalnego użycia zasobów i szybkiego wykonania prac.

27 kroków do całkowitego zrealizowania ogrodu:

1 Zamówienie kontenera na odpady i resztki

Możemy zaoferować kontenery 5 m3 i 7 m3. Odbieramy je w ciągu 1-2 dni po zakończeniu prac.

2 Koszenie trawnika

Przed rozpoczęciem prac ziemnych, kosimy trawę i usuwamy zarośla z całego terenu.

3 Karczowanie pni i starych roślin

Usuwamy karpy ręcznie, żeby uniknąć uszkodzenia innych roślin. Zaczynamy od rozdrobienia pnia, następnie wyciągamy wszelkie korzenie.

4 Zamówienie ziemi urodzajnej

Większość terenów Warszawy posiada glinę lub piach, które nie są optymalnym środowiskiem dla roślin. Z tego powodu niezbędne jest użycie ziemi urodzajnej.

5 Przekopanie terenu

Duży teren przekopujemy za pomocą traktora, a mniejsze - glebogryzarką. Pozwala to na wygrabienie szczątków organicznych z terenu, usunięcie nadmiaru ziemi a także na wyznaczenie spadku terenu. Wszystkie opady wyrzucamy do kontenera.

6 Modelowanie terenu

Możemy stworzyć nierówne powierzchnie: wykopy, pagórki. Powodem do takich prac mogą być warunki działki lub pomysł artystyczny.

7 Montaż drenażu terenu

Wszędzie tam, gdzie grunt źle przepuszcza wodę, silne deszcze powodują małe lub większe podtopienia. Oferujemy montowanie systemów drenażowych składających się z rur, podziemnych zbiorników, skrzyń rozsączających.

8 Budowa tarasu z deski kompozytowej

Polecamy naszym Klientom kompozytowe deski tarasowe, które nie tylko imitują drewno, ale są bardziej funkcjonalne odporne na wiele czynników, tj. wilgoć, mróz, butwienie, gnicie, grzyby i insekty. Ponadto, nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych. Wyglądają elegancko dzięki montażowi za pomocą ukrytych klipsów. Kompozytowe deski tarasowe mogą być oddane do recyklingu, więc są przyjazne środowisku.

9 Rozprowadzenie instalacji elektrycznej

Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie, pozwala korzystać z ogrodu również wieczorem i nocą. Światła reflektorów wydobywają kształt roślin w bardzo zjawiskowy sposób – wyglądają wtedy zupełnie inaczej niż w świetle dziennym. Instalacja oświetlenia polega na wykonanie wykopów pod kabel ziemny 3x1,5mm2, montaż sterowania oświetleniem i montaż opraw: puszki hermetyczne, złączki itp. Dowidź się więcej o oświetleniu ogrodowym >


10 Montaż nawadniania

System obejmuje: do podlewania rabat - linie kroplującą z kompensacją oraz do podlewania trawnika - zraszacze wynurzane, dobrane do powierzchni, zakresu podlewania, oraz parametrów wody. System nawadniający sterowany jest automatycznie sterownikiem z Wi-Fi. Używamy materiałów firmy , producenta słynącego z najlepszej jakości materiałów.
Dowidź się więcej o montażu automatycznego nawadniania z nami >


11 Montaż sterownika

Sterowniki mają dostęp do Wi-Fi, który pozwala kierować systemem nawet z telefonu komórkowego. Sterownik możemy zamontować w ogrodzie lub wewnątrz domu. Dopasowujemy optymalny program podlewania, minimalizując koszty eksploatacji.


12 Montaż czujnika deszczu

Jest niezbędny do prawidłowej gospodarki wodą w ogrodzie, co przekłada się na rachunki jak i na wygląd roślin. Korzenie bylin zaczynają gnić a przelany trawnik jest podatny na choroby grzybowe.


13 Przechowanie przełączników

Przechowujemy wszystkie detale techniczne w ogrodzie, aby zachować estetykę.


14 Montaż, dobór i regulacja zraszaczy

Instalujemy zraszacze w taki sposób, by podlewać wyłącznie na rośliny i trawnik. Nie marnujemy wody!


15 Montaż eko-krat


16 Sadzenie roślin

Używamy odpowiedniej ziemi. Dobieramy gatunki roślin odpowiednie do warunków słonecznych w miejscu posadzenia. Przed posadzeniem przygotowujemy podłoże, odpowiednie do gatunków roślin i dobieramy odpowiednie nawozy. Dajemy gwarancję na zakupione rośliny.


17 Wyrównanie terenu

Najpierw jeździmy walcem po suchej ziemi, następnie zalewamy teren wodą i powtarzamy czynność na ziemi wilgotnej. Jest to potrzebne, aby po opadach deszczu na terenie ogrodu nie pojawiały się jamy w miejscach dziur stworzonych pod nawadnianie czy rośliny.


18 Zakładanie siatki przeciw kretom

Krety mogą zepsuć atrakcyjny wygląd niejednego ogrodu. Najskuteczniejszym sposobem walki z tym gryzoniem jest zastosowanie siatki. Jest wytrzymała, wykonana z mocnego plastiku oraz niewidoczna w ogrodzie.


19 Montaż agrowłókniny

Zastosowanie agrowłókniny znacząco ogranicza wzrost chwastów w rabatach. Zabezpieczona kołkami i przykryta warstwą kory lub innego kruszywa jest niewidoczna w ogrodzie.


20 Montaż eko-bordu

Plastikowe obrzeże, które niezbędne jest do zachowania odpowiednich kształtów rabat. Przydają się zarówno w stylu geometrycznym jak i naturalistycznym Wyznaczając linie proste, jak również luźne łuki.


21 Rozłożenie linii kroplującej

Linia kroplująca służy do nawadniania wszelkiego rodzaju iglaków, kwiatów, drzew, krzewów, warzyw czy owoców. Podstawę stanowi wąż i szpilki mocujące go do podłoża. Co ok. 15 cm znajdują się dziurkowane wzmocnienia – małe ujścia wody. Woda z linii kroplującej podlewa bezpośrednio glebę, nie zraszając rośliny, co nie powoduje oparzenia rośliny lub chorób grzybowych.


22 Montaż lamp

Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie, pozwala korzystać z ogrodu również wieczorem i nocą. Światła reflektorów wydobywają kształt roślin w bardzo zjawiskowy sposób – wyglądają wtedy zupełnie inaczej niż w świetle dziennym.


23 Wypełnianie rabat korą

Kora tworzy estetyczne wypełnienie rabat oraz pomaga utrzymać prawidłową wilgotność podłoża. Tworzy również kwaśne środowisko, potrzebne iglastym roślinom. Dobór odpowiedniej grubości kory uzależniony jest od charakteru ogrodu i preferencji Klienta.


24 Wypełnianie rabat grysem

Opcja grysu jest przeznaczona do dekorowania ogrodu. Jest w czym wybierać. Mamy ponad 20 rodzajów kamienia różnych rozmiarów i kolorów.


25 Wykonanie trawnika

Trawnik może założony w postaci siewu lub rolki. Trawa z rolki potrzebuje od 7 do 10 dni, żeby się przyjęła. Trawnik z siewu jest znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak na efekt trzeba poczekać około 1 miesiąca. Wymaga on dosiewania, nawożenia oraz ograniczenia chodzenia po nim. Trawnik wykonujemy pod koniec prac, żeby nie zepsuć jego struktury.
Dowidź się więcej o zakładaniu trawników z nami >


26 Wykonanie elementów kamiennych

Mogą to być murki oporowe, obrzeża rabat, kamienne ścieżki, rabaty skalne.


27 Ułożenie ścieżek w trawniku